Кофердам

лікування зубів при використанні кофердамуКофердам — це спеціальне пристосування, яке використовують стоматологи при лікуванні зубів. З його допомогою лікар ізолює зуб або групу зубів, лікування яких він проводить в порожнині рота.

На зуб кріпиться спеціальний металевий затиск (кламер). Затискачі бувають різні для різних зубів. Цей кламер необхідний для того, щоб утримати на зубі латексну хустку (завісу), яка і є, по суті, тим захистом, ізоляцією, яка необхідна при лікуванні.

Що дає застосування кофердама?

Кофердам полегшує роботу лікаря. Він забезпечує хороший доступ і огляд, захищає зуб від попадання рідин (слини, крові), а, отже, від забруднення «робочого поля» мікроорганізмами, які можуть викликати ускладнення в подальшому у вигляді рецидиву карієсу або болів в зубах, де лікували кореневі канали. Також при попаданні біологічних рідин може знизитися адгезія (приклеювання) пломби до зуба. Навіть волога, що виділяється при диханні, може бути причиною погіршення якості пломбування або реставрації.

Для пацієнта кофердам дає наступні переваги:

  1. КофердамБезпека. Захист від вдихання, проковтування або попадання в рот гострих інструментів, адгезивних систем, які при попаданні на ясна можуть викликати її роздратування, різних розчинів.
  2. Знижується рівень сенсибілізації організму від застосування різних медикаментозних засобів, тобто менша ймовірність розвитку алергічної реакції при стоматологічному лікуванні.
  3. Комфорт, так як пацієнт відчуває, що лікування відбувається як би поза порожниною рота.
  4. Відсутність дискомфорту при опорі пальців лікаря.
  5. Зменшення втоми жувальних м’язів і суглоба від того, що доводиться довго тримати рот відкритим. (На жаль, якісне лікування не може бути швидким.)
  6. Відсутнє пересихання порожнини рота, як при застосуванні ватних валиків.
  7. Зниження блювотного рефлексу. (Багато хто не переносить, коли в рот кладуть  валики).
  8. Пацієнт при лікуванні з кофердамом може ковтати. Вміст його порожнини рота не змінюється.
  9. Буває таке, що у пацієнта великий язик або щоки. Кофердам дозволяє подолати ці анатомічні особливості, не завдаючи дискомфорту пацієнтові, і звільняючи лікаря від необхідності постійно утримувати або відсувати їх.

Таким чином, застосування кофердама при лікуванні зубів значно покращує і полегшує цей процес, як для лікаря, так і для пацієнта. Чекаємо на Вас в сучасній стоматології UNISTA!