Лита вкладка

 

Литі культеві вкладки, часто звані штифтовими зубами і штифтовими культевими вкладками — це один з найпоширеніших способів відновлення зруйнованого зуба.

Ця конструкція використовується в стоматології протягом багатьох років і традиційно вважається одним з найнадійніших способів відновлення зруйнованого зуба.

Важливо знати, що застосування литої культевої вкладки показано при значному руйнуванні над’ясенної частини зуба, а сама культева вкладка — це опорний елемент для коронки.

По суті ця лита штифтова конструкція показана до застосування, коли від зуба залишається тільки корінь, і дозволяє буквально врятувати проблемний зуб.

Як виглядають литі вкладки зубів

Лита культева вкладка складається з двох елементів: з штифтової частини, яка фіксується в попередньо розширений і підготовлений кореневий канал зуба, і над’ясенної, або культевої частини, на яку згодом фіксується коронка. Зустрічають два основні різновиди литих культевих вкладок:

  1. Монолітна культева вкладка — використовується при відновленні однокореневих зубів.
  2. Розбірна лита культева вкладка — застосовується при відновленні багатокореневих зубів, найчастіше зубів бокової групи. Така вкладка має монолітну, суцільнолиту частина і замикає штифт, цементованої в каналі і в тілі вкладки. Розбірна кульшова вкладка може мати до трьох внутрішньо-канальних штифтів.

У чому переваги литих культевих вкладок?

В першу чергу, основною перевагою культевих вкладок є їх міцність і здатність витримувати великі навантаження.

Вкладка може відновлювати зуби незалежно від їх групової приналежності.

Вкладку можна використовувати під опору при повторному протезуванні, якщо коронку з часом доведеться замінити.

Звертайтеся тільки до професіоналів! Чекаємо на Вас в клініці UNISTA!