Ремінералізуюча терапія , глибоке фторування

 

Ремінералізуюча терапія , глибоке фторуванняПри лікуванні зубів в дитячій стоматології часто застосовується метод ремінералізації. Якщо сказати коротко — це процес відновлення і зміцнення зубної емалі мінералами. Дитячі зуби професійно обробляються спеціальними препаратами, що сприяють нормалізації стану зубної емалі.

Зуб, в тому числі тимчасовий, в основному складається з неорганічних речовин і являє собою на 96 відсотків мінерал. У процесі споживання їжі кислотність в порожнині рота часто підвищується, тим самим руйнуючи емаль зубів.

Ремінералізаційна терапія може застосовуватися не тільки у вигляді профілактичного заходу, а й у вигляді терапевтичних заходів.

Показання і протипоказання?

Показанням до застосування процедури ремінералізації у дітей служить множинний карієс. Рекомендується її також проводити на початкових стадіях, коли карієс представлений лише поодинокими цятками.

Протипоказань для проведення процедури немає

Як проводиться процедура?

Перед процедурою ремінералізації необхідно пройти обстеження у стоматолога на виявлення карієсу та інших захворювань порожнини рота. Тільки після повної ліквідації виявлених проблем призначається покриття зубів спеціальними складами.

При фторуванні молочних зубів можна домогтися зупинки процесу руйнування зуба (повністю позбутися навіть від поверхневого карієсу за допомогою процедури неможливо). В якості основних препаратів в роботі з дітьми використовуються наступні:

розчин глюконату кальцію (10%);

ремодент (3%, без фтору);

фосфат кальцію підкислений (2-10%);

розчин фториду натрію (2%);

гель кальцій-фосфатовмісний;

фторлак і інші.

Додаткові рекомендації під час проведення процедури ремінералізації (глибокого фторування) — обмеження кількості солодкого (в ідеалі його повне виключення) і ретельна санація порожнини рота у лікаря-стоматолога.

Стоматологи клініки UNISTA рекомендують регулярно відвідувати лікаря і при перших ознаках захворювання порожнини рота негайно приймати міри.