Пародонтологія. Кюретаж пародонтальних кишень

При лікуванні ясен важливо усунути причини хвороби і запобігти їх повторного розвитку. Для цього використовуються різні процедури, і одна з них — кюретаж пародонтальних кишень. Коли процедуру виконує досвідчений лікар, вона безпечна і дуже ефективна.

Чому збільшуються пародонтальні кишені?

Пародонтальна кишеня — це невелике заглиблення в місці примикання ясен до зубів. Вона є і у здорової людини, але її глибина не більше 3 мм. При деяких захворюваннях може початися відшарування тканин ясен, пародонтальні кишені стають все глибшими.

Причинами патологічного процесу в пародонтальних кишенях і збільшення їх глибини є:

Пародонтологія. Кюретаж пародонтальних кишень Відсутність професійної гігієни. Наліт твердне, перетворюється в тверді відкладення і починають розростатися під ясна.

Тканини ясен запалюються.

Зменшення обсягу кісткової тканини.

З’являється кровоточивість ясен.

Чим сильніше розвиваються ці процеси, тим більше зубний камінь проникає під м’які тканини і відокремлює їх від зубів, оголюючи верхівку кореня. Поступово зуб починає хитатися та  врешті решт  — випадає.

Показання:

Кюретаж пародонтальних кишень призначають при наступних проблемах:

Запалення ясен.

Значні зубні відкладення.

Глибина кишені більше 3 мм.

Протипоказання:

Кюретаж — це серйозне втручання, тому до нього існує ряд протипоказань:

Сильний запальний процес і абсцеси зубної і ясенної тканин.

Фіброзні зміни в яснах.

Тонкі ясна.

Рухливість зубів.

Глибина зубоясневих кишень більше 6 мм.

Методи кюретажа пародонтальних кишень

Кюретаж має багато показань, так як дозволяє успішно лікувати різні захворювання ясен. Під час процедури видаляють весь вміст пародонтальних кишень, в тому числі, грануляційні, некротизовані тканини. Залежно від глибини пародонтальної кишені і клінічної картини, лікар вибирає один з методів кюретажа.

Закритий кюретаж

Використовують при глибині пародонтальних кишень 3-4 мм. Так як кишеня не глибока, чистку роблять ручними інструментами або ультразвуком, без відслонення ясенних тканин від поверхні зубів. Після видалення вмісту пародонтальних кишень полірують коріння. Це запобігає повторного скупчення нальоту.