Ортодонтія

Ортодонтія — це окремий напрямок в сучасній стоматології. Її основним завданням є корекція зубощелепних аномалій. На відміну від ортопедії, яка займається відновленням зубів, зруйнованих в результаті травми або хвороб, ортодонтія займається виправленням генетичних дефектів.

Послуги лікаря-ортодонта:

Профілактика патологій прикусу у дітей;

Тимчасове заміщенням відсутніх тимчасових і постійних зубів в період росту дитини;

Виправлення неправильного положення зубів;

Закриття диаст і тремм (проміжків між зубами);

Постановка ретинованих ( «непрорізавшихся») зубів в зубний ряд;

Виправлення прикусу;

Корекція форми, розміру і напрямки розвитку щелеп (при їх недорозвиненості або надмірному зростанні);

Зміна лицьових ознак в межах зубощелепної системи;

Лікування суміжних патологій, пов’язаних з неправильним розташуванням зубів і щелеп їх формою і розмірами;

Захворювання скронево-нижньощелепного суглоба;

Захворювання пародонту;

Підготовка до ортопедичного лікування;

Створення місця для подальшої імплантації;

Виправлення положення зубів і деформацій зубних рядів для постановки знімного і незнімного протеза;

Види брекетів:

Металлические брекеты1. Металеві брекети

Металеві брекети виготовляються з різних сплавів — нержавіючої сталі, титану (для пацієнтів, що мають полівалентні форми алергії) і можуть мати сріблястий або золотий відтінок, різні розміри і форму. Це сама найстаріша, відносно недорога і найбільш практична система для ортодонтичного лікування. Вони мають більший запас міцності в порівнянні з керамічними брекетами, найменш схильні до переломів, механічних пошкоджень, і не вимагають до себе настільки делікатного ставлення, як інші види брекетів.

керамические брекеты2. Керамічні брекети

Вони виготовляються з кераміки. Керамічні брекети на сьогоднішній день широко використовуються. Вони користуються великою популярністю у дорослих пацієнтів, тому що більш естетичні, ніж металеві.

сапфировые брекеты

3. Сапфірові брекети

Сапфірові брекети виготовляються з чистого монокристалічного штучного сапфіра. Вони дуже естетичні і за рахунок прозорості виглядають непомітно на зубах будь-якого відтінку. Цей вид брекетів не схильний до фарбування. За запасу міцності вони мають велику перевагу перед керамічними видами брекетів.

Лінгвальні брекети4. Лінгвальні брекети

Лінгвальні брекети фіксуються на піднебінний поверхні зубів, тим самим, вони не помітні. Лінгвальні брекети виготовляються з металу. Так як вони фіксуються на внутрішній поверхні зубів, існує небезпека травма язика, зміни дикції (утруднення вимови деяких звуків). Лікування лінгвальними брекетами займає більший проміжок часу, ніж вестибулярними системами. Лінгвальні брекети дорожчі.

Після зняття брекетів настає так званий ретенційний період або «період закріплення результатів». На цій стадії використовуються знімні і незнімні, одно- і двучелюстні апарати, які допоможуть запобігти зсуву зубів і виникненню рецидиву. Термін використання ретенційних апаратів залежить від виду і складності патології і визначається лікарем в індивідуальному порядку.
Капи в ортодонтії

Капи в ортодонтії

Зубні капи — це ортодонтичні апарати для вирівнювання зубів і усунення дефектів прикусу, які виготовляються з силікону або поліуретану. Ці конструкції щільно прилягають до зубного ряду, і за рахунок їх тиску зуби змінюють своє положення. Для досягнення ефекту вони повинні знаходитися на зубах не менше 20-22 годин на день, тому знімати їх потрібно тільки для прийому їжі і проведення гігієнічних процедур.

Капи для виправлення прикусу бувають двох видів:

стандартні — виготовляються з термопластичного матеріалу, є універсальними;

індивідуальні — виготовляються з урахуванням розташування зубів і анатомії щелепи пацієнта, є більш ефективним і дорогим способом лікування.

Ортодонтичне лікування є важливим кроком на шляху поліпшення Вашої зовнішності і зростання впевненості в собі. Звертайтесь до сучасної стоматології UNISTA!